O Nas

Więcej, niż Sklep z Bielizną…

Znalezienie luksusowej bielizny w Polsce nie jest trudne. Ale znalezienie luksusowej bielizny w niskich cenach często graniczy z cudem. To właśnie zainspirowało nas do działania i otwarcia etycznego butiku z ekskluzywną bielizną BILBETTE OUTLET. Nasz sklep ściśle współpracuje z najlepszymi producentami w Polsce i za granicą, aby dostarczyć kobietom profesjonalne marki bielizny w atrakcyjnych cenach.

Nasza Wizja

Założycielka marki, Sylwia Stefanowicz, posiada ponad 15 lat doświadczenia w konsultingu dla miedzynarodowych przedsiębiorstw. To właśnie podczas wizyt fabryk w Azji, należących do ogromnych światowych producentów bielizny, miała okazję poznać produkcję bielizny od podszewki. Ogromne zaplecza produkcyjne są notorycznie niszczone przez korporacje – i to produkcje najnowszych kolekcji, asortymentu w 100% idealnego do sprzedaży, nadwyżek produkcyjnych, czy też kolorystyki, która nie zawsze jest wykorzystana do sprzedaży wraz z szybko zmieniającymi się trendami w modzie. To też ogromne zagrożenie dla naszej planety.

Ten obraz stał się inspiracją, motywacją i powodem do działania. Sylwia miała na uwadze kobiety, które nie zawsze mogą pozwlić sobie na odrobinę luksusu w postaci ekskluzywnej bielizny w pełnych cenach. Jej zadaniem stało się powiązanie tych dwóch faktów w jedną spójną ofertę w postaci BILBETTE OUTLET.

Sylwia mówi: „Jako świadomy konsument, sama nie lubię przepłacać za towary, nawet te luksusowe, nawet jeśli mnie na nie stać… Podobnie jak świadome społeczeństwo na całym świecie – preferuję outlety. Tutaj zawsze znajdę świetne perełki i wiem, że w ten sposób kupuję etycznie. Milionowe ilości wyrobów tekstylnych jest niszczona przez producentów każdego roku, zamiast uwalniania ich do outletów, lub organizacji charytatywnych. Jest to forma zabezpieczenia marki przed niższymi cenami, przed którymi producenci nagminnie się bronią. Dlatego doceniam każdego producenta, który z nami współpracuje za ich etyczne stanowisko, politykę cenową na każdą kieszeń – czyli brak dyskryminacji klienta, i otwartość na zmieniające się potrzeby i świadomość konsumentów. Jeśli firma ma solidną strategię, wygrywa lojalność i serca poprzez transparentność i elastyczność.  Jeśli umie pogodzić dochody materialne z  wartościami etycznymi, to prawdziwy sukces korporacji XXI wieku.”

„Ubrania nie zmienią świata, ale kobiety, które je noszą tak…”

— Anne Klein

Skryty charakter branży sprawia, że ​​trudno jest dokładnie określić skalę problemu – ale przy globalnej produkcji przekraczającej obecnie 100 miliardów odzieży rocznie, aktywiści ostrzegają przed katastrofalnymi skutkami szkód środowiskowych, jeśli obecne tendencje wzrostowe będą się utrzymywać. W czasach, gdy nasze odpady i ich wpływ na środowisko są mocno naświetlane, oburzenie wywołują takie wiadomości, jak: 

  • Kolejny projektant spalił prawie $40 milionów dolarów w wartości swojego asortymentu. Firma przyznała się do zniszczenia niesprzedanych ubrań, dodatków i perfum, zamiast sprzedania ich taniej do sklepów outletowych. 
  • Sławna marka bielizny niszczy na oczach klientów zwroty sklepowe, aby nie wypuścić starszych kolekcji do ponownej sprzedaży.
  • Kolejna marka ekskluzywnej odzieży niszczy nadwyżki produkcyjne,  zapobiegając, by ich ubrania trafiały do klienta o niepożądanym profilu materialnym.

Mówi się, że każdego roku na składowiska trafia 11 milionów ton odpadów włókienniczych w samych Stanach Zjednoczonych.

Globalnie tylko 49% pełnowartościowych wyrobów tekstylnych trafia do sprzedaży w niezależnych lub firmowych outletach.