Etyczna Firma

We współczesnym świecie etyka stała się  drogowskazem dla prywatnych firm względem pracowników, klientów i kontrahentów. Jest to jedyny słuszny sposób na pracę i rozwój.

Podstawą firmy Bilbette są nasze wartości, które kierują naszymi działaniami. Prowadzimy działalność w sposób społecznie odpowiedzialny i etyczny. Szanujemy prawo, chronimy środowisko i przynosimy korzyści społecznościom, w których działamy.

Co nas wyróżnia?

  1. Dostarczamy odrobinę niedrogiego luksusu polskim kobietom poprzez naszą działalność detaliczną. Przy niewielkim budżecie na potrzeby osobiste, wiele osób może tylko pomarzyć o zakupie luksusowych marek bielizny. Udało nam się jednak dostarczyć je za ułamek ceny przy współpracy z wieloma wspaniałymi firmami w Polsce i za granicą.
  2.  Z perspektywy 100 miliardów ubrań produkowanych co roku na całym świecie 92 miliony ton stają się odpadami lub są niszczone. Chcemy to zmienić poprzez koncept outletu – wdrażania markowych nowych kolekcji bielizny (nadprodukcji) renomowanych producentów do sprzedaży poza ich sklepami firmowymi.
  3. Aktywnie współpracujemy z brytyjską organizacją charytatywną Against Breast Cancer, aby wspierać inicjatywy związane z recyklingiem staników i pomocy kobietom w Afryce.

Nasze Wartości:

PASJA – Pasja leży w samym sercu naszej firmy. Dzięki niej powstaliśmy i to ona pozwala na dalszy rozwój, nieustanne ulepszanie oferty i poszerzanie grona zwolenników marki.

UCZCIWOŚĆ – Ze względu na moralistyczny charakter tego pojęcia, nasze zasady skupiają się wokół autentyczności w tym co robimy i kim jesteśmy. Rzetelność i odpowiedzialność etyczna to nasza autentyczność. Staramy się być najlepsi i zawsze oferujemy doskonałą obsługę naszym klientom. Wykraczamy poza nasze zobowiązania w trosce o klienta, pracownika i osoby powiązane z firmą.

TRANSPARENTNOŚĆ – Przejrzystość w tym, kim jesteśmy i jak pracujemy rodzi zaufanie, a zaufanie jest podstawą w budowaniu pozytywnego wizerunku w oczach innych. Transparentność nie zawsze przekształca się w materialny profit – ale nam zależy na czymś więcej – jesteśmy firmą z misją szerzenia etycznej kultury w świecie konsumpcjonizmu w XXI wieku.

SZACUNEK – Traktujemy wszystkie osoby zaangażowane i powiązane z firmą z uprzejmością i grzecznością. Nasi pracownicy zachęcani są do wyrażania opinii i dzielenia się pomysłami. Jesteśmy otwarci na to, co mają do powiedzenia inni – punk widzenia dyrektora nie zawsze wygrywa.

PARTNERSTWO – Nasz biznes budowany jest wspólnie z pracownikami, klientami i osobami stowarzyszonymi. Dla nas marka Bilbette Outlet® istnieje dla innych – dlatego aktywnie angażujemy inne osoby w kreowaniu biznesu. Aktywnie słuchamy i uczymy się, a nasza oferta bezpośrednio odzwierciedla potrzeby klienta.

EKO ROZWÓJ – Nasz główny produkt pochodzi z nadwyżek produkcyjnych tkanin. Przemysł odzieżowy i włókienniczy, zaraz po branży paliwowej, jest największym trucicielem środowiska na świecie. Globalny rynek odzieżowy jest wart ponad 3 tryliony dolarów, a konsumpcja w Europie i USA stanowi ok 70% światowego rynku mody. Każdego roku branża wytwarza ponad 16mln ton odpadów włókienniczych, z czego ponad 13mln ton jest wyrzucane na wysypiska lub jest palona, przyczyniając się do pogarszania klimatu. Wielu producentów jednak nadal nie decyduje się na sprzedaż pełnowartościowych stoków magazynowych do outletów, lub organizacji charytatywnych w niższych cenach. Ale są tacy, którzy w sposób etyczny dbają o wizerunek swojej marki, i z chęcią współpracują z biznesami, jak Bilbette Outlet®. To dzięki nim wdrażanie niepotrzebnych zasobów tekstylnych jest możliwe.

Nasz Kodeks Etyczny:

  1. Szacunek wobec innych (poszanowanie godności, przekonań, poglądów innych),
  2. Zachowanie poufności danych,
  3. Uczciwe wykonywanie obowiązków,
  4. Dbałość o dobrą atmosferę i relacje,
  5. Nietolerancja dyskryminacji.